Tekstil makineleri için Nitta düz kayışlar

Düsseldorf, Almanya, Nisan 2019. Nitta Industries Europe GmbH, bu yıl Barselona'da düzenlenecek olan tekstil makinaları fuarı ITMA'da, tekstil üretiminde kullanılan güç aktarım ürünlerini sunacaktır. Tekstil uygulamaları için zorlu şartlara göre dizayn edilmiş olan düz kayışlar, yüksek aşınma dayanımları ve yüksek hızlarda dahi uzun ömürlü olmaları ile özellikle dikkat çekmektedir.

Teğetsel tahrikler ve iplik büküm makineleri, özellikle yüksek hızlı rotorlu iplik büküm makineleri için Polybelt serisi ürünler önerilmektedir. Kayışlarda kullanılan güçlü Monofilament Poliamid kord, kayışın uzamasını engeller ve iplikte oluşabilecek kalite sorununun önüne geçmiş olur. Kayışların kauçuk malzemesi yüksek derecede tutunma özelliğine sahip olmakla birlikte aşınmaya karşı da oldukça iddialıdır. Bu durum, kayışın sürekli yüksek hızlarla çalışılan ortamlarda dahi uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Ürün gamımızda, kullanım alanına veya sistem değerlerine göre tavsiye edebileceğimiz farklı materyallere sahip ürünler bulunmaktadır.

Nitta, ring iplik makineleri, teğetsel tahrikler, kasnak çapları küçük, çalışma hızları yüksek olan makineler ve diğer tekstil makineleri için Polysprint serisi ürünleri önermektedir. Kayışlar genel olarak termoplastik poliüretan, nitril kauçuk ve elastik kumaş gibi malzemelerden oluşmakta olup çeşitli kaplama ve yüzey şekilleriyle tedarik edilebilmektedir.

Nitta, tekstil sektörü için ürettiği güç aktarım kayışlarının yanı sıra, taşıma bantları, pnömatik hortum ve bağlantı parçaları, çeşitli kauçuk ürünler, hava filtreleme sistemleri, endüstriyel silecekler ve mekatronik sensör sistemleri imal etmektedir. Bu ürünler, lojistik, kağıt ve baskı sanayisi, banka otomasyonu ve tekstil gibi diğer birçok endüstri alanlarında kullanılmaktadır.

Merkezi Düsseldorf, Almanya’da bulunan Nitta Industries Europe, Frankfurt yakınlarında, müşterilerin talebine göre işlemlerin yapıldığı bir imalat merkezine ve ürünlerin stoklandığı bir depoya sahiptir. Nitta konveyöre bantları, Nitta Corporation of Holland şirketi tarafınca üretilmekte ve Avrupa çapında pazarlanmaktadır.Ürün bilgileri ile ilgili link:
Polybelt
PolysprintNitta ITMA 2019 fuarında:
ITMA 2019, Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, 20-26 Haziran 2019, Barcelona, İspanya: Hal 5 Stant 204-ANitta şirket bilgileri:
Nitta Industries Europe şirketi, 1991 yılında Almanya’nin Düsseldorf kentinde kurulmuştur. Japonya'nın Osaka kentinde bulunan ve 1885 yılında Japonya'nın ilk güç aktarma kayışları üreticisi olarak kurulan Nitta Corporation'ın bir parçasıdır. Nitta, kuruluşundan hemen sonra ürün yelpazesini genişletmiş ve bugün, güç aktarım kayışları, konveyör bantlar, hava filitreleri, çeşitli kauçuk ürünler, pnömatik hortumlar, endüstriyel silecekler ve mekatronik sensor sistemlerinin önde gelen üreticilerindendir. Nitta ürünleri, lojistik ve konveyör sistemleri, kağıt, baskı/matbaa, tekstil, banka otomasyonu dahil olmak üzere birçok endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.Türkiye Temsilcisi:
Arsal Otomotiv San. ve Tic. A.S.
Gülbahar Mahallesi
Cemal Sururi Sokak No 2
34394 Mecidiyeköy - Istanbul
Tel: +90 212 340 25 20
E-Mail: info@arsal.com.tr
Internet: www.arsalotomotiv.com

İrtibat:
Nitta Industries Europe GmbH
Heerdter Lohweg 35
40549 Düsseldorf, Almanya
Tel.: +49 (0)211 53 75 35 0
E-Mail: sales@nitta.de
Internet: www.nitta.de

Basın İrtibat:
TPR International
Christiane Tupac-Yupanqui
PO Box 11 40
82133 Olching, Almanya
Tel: +49 (0)8142 44 82 301
E-Mail: c.tupac@tradepressrelations.com
Internet: www.tradepressrelations.com