Brynýrovaná ložiska společnosti NKE – zvýšený výkon v kritických aplikacích

Steyr, Rakousko, únor 2019. Výrobce valivých ložisek NKE Austria GmbH představuje na letošním veletrhu v Hannoveru brynýrovaná ložiska. Brynýrovaní zlepšuje vlastnosti ložisek při záběhu a zvyšuje odolnost ložisek proti opotřebení a chrání je proti vlivům okolního prostředí. Zejména v kritických aplikacích, jako například v převodovkách větrných turbín, je brynýrování ložisek nákladově efektivním opatřením k prodloužení životnosti.

Při brynýrování se jedná o ochrannou vrstvu na železných nebo ocelových dílech. Přitom se povrch ošetřených dílů prostřednictvím vícestupňového chemického procesu přemění v tenkou vrstvu směsného oxidu o tloušťce 1 až 2 mikrometry, což způsobí typické černé zabarvení. Brynýrované komponenty valivých ložisek disponují speciálními technickými vlastnostmi, a to zejména tehdy, když tato ložiska vykazují vzájemný relativní pohyb. Vícenásobný ochranný účinek se uplatní již při brynýrování jednotlivých prvků ložisek, většinou valivých těles. Nejlepších výsledků se však dosáhne, když jsou brynýrovány celé funkční plochy valivého ložiska, to znamená vnitřní a vnější kroužky, jakož i valivá tělesa.

Při brynýrování používá společnost NKE postup, který již byl zaveden v jiných průmyslových odvětvích, aby dále cíleně zlepšoval technické vlastnosti valivých ložisek. Tato technologie se v praxi osvědčila zejména na válečkových ložiscích (bez klece nebo s klecí), například u velkých nebo hlavních převodovek větrných turbín. V závislosti na aplikaci jsou však brynýrovány i jiné typy valivých ložisek. Brynýrování se označuje příponou SQ94, přičemž nejčastěji se používá provedení SQ94-B (brynýrovaná valivá tělesa) a SQ94-D (brynýrovaná celá ložiska kromě klece).Společnost NKE na veletrhu v Hannoveru v roce 2019:
Integrated Automation, Motion & Drives (IAMD), 1. až 5. dubna 2019, Hannover, Německo: hala 22, stánek D19O společnosti NKE Austria GmbH:
NKE Austria GmbH je výrobcem vysoce kvalitních valivých ložisek se sídlem ve Steyru. Společnost byla založena v roce 1996 skupinou vedoucích pracovníků bývalé společnosti Steyr Wälzlager. Od počátku roku 2016 je španělský výrobce ložisek pro automobilový průmysl držitelem 49 procent akcií společnosti NKE a na konci roku 2018 dovršil akvizici na 100 procent. Společnost NKE vyrábí standardní a speciální ložiska pro všechny průmyslové aplikace. Hlavní činnosti společnosti NKE – konstrukce, vývoj výrobků, výroba a konečné zpracování komponent, montáž, zajištění kvality, logistika, prodej a marketing – jsou soustředěny v centrále ve Steyru. Závod ve Steyru je certifikován dle normy ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 a OHSAS 18001. Komplexní řada standardních ložisek je k dispozici přímo ze skladu nebo v krátkých výrobních dodacích lhůtách. NKE rovněž vyvíjí řešení a nabízí výrobky pro speciální požadavky. Kromě vývoje výrobků a aplikační techniky nabízí NKE širokou škálu technických služeb, poradenství, dokumentaci a školení. Valivá ložiska NKE jsou distribuována prostřednictvím 12 mezinárodních prodejních zastoupení s více než 240 distribučními pobočkami v 60 zemích.Kontakt:
NKE AUSTRIA GmbH
Im Stadtgut C4
A-4407 Steyr
Tel.: +43 7252 86667
Fax: +43 7252 86667 59
E-Mail: office@nke.at
Internet: www.nke.at

Kontakt pro tisk:
TPR International
Christiane Tupac-Yupanqui
PO Box 11 40
D-82133 Olching, Německo
Tel.: +49 8142 44 82 301
E-Mail: c.tupac@tradepressrelations.com
Internet: www.tradepressrelations.com